اگه قراره واسه استخدام شدن در یک موقعیت شغلی جدید مصاحبه انجام بدین، یکی از سوالات مصاحبه استخدامی در مورد شغل قبلی تون هستش. اصلا شک نکنین، حتما این مسئله اتفاق خواهد افتاد. پس لازمه یک جواب از پیش آماده شده ی مناسب واسه این سؤال آماده کنین. کارفرماهای کار بلد همیشه سعی در جذب بااستعدادترین افراد دارن، پس باید همه سعی تون رو انجام بدین تا خودتون رو به عنوان گزینه مناسب به اونا معرفی کنین.

ممکنه الان شاغل باشین یا اینکه آویزون یا اخراج شده باشین. شاید هم از کار قبلی تون انصراف دادین و در جست وجوی فرصتا و موقعیتای جدید هستین. اگه سؤالایی رو که در مورد آخرین موقعیت شغلی تون از شما پرسیده می شه به درستی جواب بدین، شما میتونین هر چه سریع تر از پلکان پیشرفت و موفقیت بالا برید و حسابی مورد توجه و لطف کارفرمای جدیدتون قرار بگیرین. با اینکه شاید با توجه به شرایط تون جواب دادن به این سؤال ساده نباشه، اما در این مقاله می خواهیم به شما نکات مهمی رو یاد دهیم که بدون مخفی کردن حقیقت و دروغ پردازی، کارفرماهای تون رو راضی کنین.

اگه الان شاغل هستین

اگه هنوز مشغول کار هستین اما به هر دلیلی می خواید شغل تون رو عوض کنین و یک تغییر در زندگی تون به وجود بیارین، یادتون باشه که باید به دیدگاه و طرز فکر کارفرمای جدیدتون خیلی توجه کنین. شما می خواید هر طور که شده استخدام شید، پس سعی کنین در جواب به سوالات مصاحبه استخدامی، جواب تون رو به شکل ایده آل ارائه بدین که کارفرماتون رو خوشحال کنه و اونو قانع کنه که فرد مناسبی واسه انجام این کار هستین.

از خوبیای این شغل تعریف کنین

به هر حال شما می خواید شغل و موقعیت فعلی تون رو به خاطر کار جدید ترک کنین و کارفرمای جدیدتون هم شاید خیلی باانصاف تر از اینه که بخواد مقاومتی داشته باشه. با اینکه کارفرماهای جدیدتون از قبل میدونن که شما از این کار خوش تون میاد، اما باید از دید خودتون هم دلایل این علاقه مندی رو واسه شون توضیح بدین. در جدا از اینکه مراقب باشین که اگه بیشتر از حد از علاقه تون بهش شغل و موقعیت تعریف کنین، ممکنه فکر کنن ریاکار هستین. پس در این کار زیاده روی نکنین!

روی نکات مثبت تأکید کنین و نکات منفی رو نگید

کارفرمای تون می خواد بدونه شما کجا کار می کنین و به چه دلیل می خواید موقعیت فعلی تون رو ترک کنین؟ روی جنبه های مثبت موقعیت کاری جدید و کارایی که قادر به انجام اون هستین و دستاوردهایی که دارین تمرکز کنین. تأکید کنین که کار فعلی تون رو به دلیل وجود مشکلات و دردسرهای زیاد اون ترک نمی کنین. باید در مورد بعضی جنبه های منفی صحبت کنین، اما این بحث خیلی به درازا نکشد! بهتره بعد از صحبت در مورد یک نکته منفی، دوباره به نکته های مثبت اشاره کنین.

دستاوردهای تون رو با جزئیات بگید

شما هر چقدر هم از علاقه مندی تون واسه روبرو شدن با «رقابتا، تجربه ها و فرصت » های جدید بگید بازم کمه. در مورد موقعیت، موفقیت هاتون و کاری که هم حالا بهش مشغولید صحبت کنین و توضیح بدین که چیجوری میتونین واسه موقعیت جدید مفید و مهم باشین.

اگه الان بیکار هستین

کارفرماها معمولا در برابر افرادی که یه مدت بیکار بودن جبهه می گیرن. اونا معمولا در مورد افراد بیکار خیالات بدی دارن (که شاید خیلی مساوی نباشه!)، اما باید با اون کنار بیایید و از هر چیز به نفع خودتون استفاده کنین.

واسه جبهه گیری کارفرماها آماده باشین

با توجه به اینکه میدونید اونا نسبت به شما پیش داوری می کنن، باید یه سری جواب حاضر و آماده داشته باشین تا وقتی از شما پرسیدند که به چه دلیل الان بیکار هستین، از اونا استفاده کنین. اگه الان در موقعیتی هستین که وقت تون بین شغل قبلی و کار جدید آزاده، کارای خلاقانه و مفیدی انجام بدین تا بتونین از این مدت خوب استفاده کنین و نکات مثبت دیگری به رزومه تون اضافه کنین. مثلا تواناییا و مهارتای جدید یاد بگیرین یا مهارتای قبلی تون رو تقویت کنین. واسه این کار می تونین در دوره های آموزشی شرکت کنین یا کارای مشاوره ای و داوطلبانه انجام بدین. این کارا به کارفرماتون نشون می ده که شما حتی وقتی برنامه منظم کاری ندارین، بازم می تونین فعال و خلاق باشین.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   چه جوری به کمک هوش مالی ثروت آفرینی کنیم؟

از کسی بدگویی نکنین

خیلی از مردم فکر می کنن که اگه مدیر قبلی شون رو مقصر بدونن همه مسائل حل می شه، در صورتی که تصور اونا اشتباهه و تازه مشکلات بیشتر هم میشه! اگه همه چیز رو گردن مدیر قبلی تون بندازین، کارفرمای جدیدتون با خود فکر میکنه که: «از کجا معلوم که اگه در آینده هم در موقعیت مشابهی قرار بگیره این کار رو نکنه؟» اگه شغل قبلی تون رو به خاطر اشتباه خودتون از دست دادین، مسئولیت اونو قبول کنین (اما خیلی این قضیه رو گسترش ندین) و اگه هم واقعا تقصیری نداشتین، بقیه رو مقصر ندانید و غیبت نکنین. با این کار به کارفرماتون نشون میدید که شما به کار گروهی متعهدید و همیشه حرفه ای برخورد می کنین.

اگه تعلیق شدین

در این مورد هم باید روی نقاط مثبت تمرکز کنین و تأکیدتان این باشه که کارتون رو به خاطر مسائلی از دست دادین که تحت کنترل خودتون نبوده ان. در مورد تجربه ها و درسایی که از کار قبلی تون داشته اید هم صحبت کنین. این وظیفه شماس که فضای مثبتی به وجود بیارین. کارفرماها آدمای خوش بین (و البته واقع بین!) رو دوست دارن.

اگه اخراج شدین

این یک وضعیت حساسه. دلیل اخراج شدن تون شرایط رو تحت اثر قرار می ده، اما واسه بهتر شدن شرایط می تونین در مورد تجربه ها و درسایی که از اون اتفاق گرفتین صحبت کنین. باید از اون اتفاق بد خوب استفاده کنین. حتما باید به کارفرمای جدیدتون اطمینان بدین که اون مورد تنها یک بار اتفاق افتاده و با استخدام شما خطری صورت نمی گیره.

اگه از کار قبلی تون انصراف دادین

به دلیل انتخاب خودتون واسه ترک کار قبلی و اینکه همه چیز تحت اراده و کنترل خودتون بوده، حالا می تونین از فرصت بیشترین استفاده رو برده و حتی جوابای بهتری به این سؤال بدین.

تأکید کنین که شغل جدید نکات مثبتی داره که کار قبلی از اون بی بهره بوده

اگه شما دقیقا بدونین که چه هدفی دارین، یک فرد قاطع و محکم به نظر می رسه. در صورتی که کار جدید طبق اهداف شما باشه، کارفرماتون اطمینان حاصل پیدا می کنن که در این کار خلاق و پیگیر هستین. اما دقت کنین که مشغول توضیح دادن چه دلایلی هستین! اگه دلایل استعفایتان کلی باشه، مثلا از حقوق کم یا سیستم مدیریتی مسموم شکایت کنین، کارفرمای جدیدتون فکر میکنه که ممکنه این اتفاق واسه اونا هم رخ بده.

روی نکات مثبت تمرکز کنین

مثل همه مصاحبهای دیگر، در مورد شرکت جدید هم تحقیق کنین و توضیح بدین که چه جوری رقابتا، فرصتا و وظایفی که در شرکت جدید با اونا روبرو هستین، طبق هدف و زندگی تون قرار دارن. این کار تقریبا دلایل قانع کننده ای واسه انصراف از شغل قبلی تون حساب می شه. باید کاری کنین که کارفرما فهمیده باشه شغل و موقعیت جدید دقیقا همون چیزیه که به دنبال اون بودین و واسه اون از سطح مهارت کافی برخوردارید.

این نکات رو هم به یاد داشته باشین

کارفرماها حواس شون به همه چیز هست و حتی از کوچیک ترین مسائلی که ممکنه ایجاد مشکل کنن هم خیلی راحت نمیگذرن. اگه از این مراحل جون سالم به در ببرین، اونا تاریخچه کاری، تحصیلات، تواناییا و حتی لباسی که پنهون اید رو هم به دقت بررسی می کنن. پس باید جدا از اینکه اینکه اونا رو تحت اثر قرار میدید، کاری کنین که به اعتبار، اخلاقِ کاری، انگیزه و شخصیت تون ایمان بیارن.

شخصیت

کارفرماها و مصاحبه کنندگان از کارای قبلی تون هم سؤال می پرسند، اما آخرین شغل تون واسه شون از همه مهم تره. روند کاری تون شخصیت شما رو واسه کارفرماتون مشخص می کنه و اگه آخرین شغل تون اون قدر خوب نیس که بخواهید در موردش صحبت کنین، پس وقتی واسه اون اختصاص بدین تا با تمرین بیشتر، بتونین به بهترین شکل ممکن اونو معرفی کنین. شک نداشته باشین کار ۶ ماه گذشته شما بیشتر از کار ۶ سال پیش تون واسه اونا مهمه.

منبع : kalibrr


دسته‌ها: آموزشی